Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 cze 2021, 06:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Danusiu,
zbliżam się chyba ku końcowi budowy drzewa, które rozpoczęłam jeszcze z Bogdanem.
Robiliśmy je z wdzięczności dla osoby, która dwa razy uratowała mnie przed ...
Jak ludzki los i godzina odejścia każdego z Nas, jest zagadkowa i nieznana. Ja jestem - Bogdana nie ma.

Proszę Cię jeszcze o przetłumaczenie załączonego aktu małżeństwa.

Obrazek

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2021, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
13/Zduny
Działo się we wsi Tłokinia 25 stycznia / 6 lutego 1898 roku o godzinie 9 rano. Oświadczamy, że w obecności świadków Marcina Badockiego lat 38 i Jana Jacha lat 56 obu rolników ze Zdun został zawarty w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Wawrzyńcem Gibus kawalerem, strażnikiem ziemskim lat 28, urodzonym w Szałem parafii Chełmce, zamieszkałym na Chmielniku parafii św. Mikołaja w Kaliszu, synem zmarłych Mateusza i Katarzyny zd. Kobyłka małżonków Gibusów rolników z Szałego
i Anielą Stępień panną lat 17, urodzoną i zamieszkałą w Zdunach przy rodzicach, córką Stanisława i Józefy zd. Sobocka małżonków Stępniów rolników ze Zdun.
Związek ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym tłokińskim i św. Mikołaja kaliskim parafialnych kościołach w dniach: 11/23, 18/30 i 25 stycznia/6 lutego br. Nowozaślubieni oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej.
Pozwolenie na zawarcie związku małżeńskiego młodej rodzice dali słownie. Ślubu udzielił niżej podpisany ksiądz. Akt niniejszy stawającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez Nas i stawającego podpisany.

/-/ ks. Władysław Perliński Utrzymujący Akta Stanu Cywilnego
/-/ Wawrzyniec Gibus

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2021, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Danusiu,
serdecznie dziękuję za trud tłumaczenia niekiedy "bazgrołów" i poświęcony mojej osobie czas.
Swoją pracą wniosłaś wiele bardzo ważnych wiadomości, bez których nie dałabym rady dokończyć tego DG.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL