Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 wrz 2023, 12:01 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Wraz z kolegami genealogami od lat próbujemy ustalić jakie grupy etniczne począwszy do Ery lodowcowej mogą być naszymi przodkami co ma tę zaletę iż inaczej wszelkie badania genetyczne są bezprzedmiotowe .

Szukałem wykładni oczywiście naukowej i to popartej pracami archeologicznymi albo innymi .

Bardzo interesujący jest wykład dr Dariusza Błaszczyka którą przeprowadził Dyrektor Muzem Początków Państwa POlskiego w Gnieźnie .

Otóż oprócz wytycznych z wykładów prof Samsonowicza i profesora Tazbira w tym wykładzie zamieszczono dane z programów naukowych nad naszym pochodzeniem .

https://www.youtube.com/watch?v=f13Z0zkLz-w&t=94s

Podstawą jest od 53 minuty dane o Programie i to nie archeologicznym a biologiczne pyłów zbóż jako wykłądni zasiedlenia terenów domeny piastowskiej w Polsce .

To jest wielkiego państwowego programu UW pod tytułem " Barbarzyńskie Tsunami " .


========
ps

Pod nazwą Domeny piastowskiej rozumiemy pewien skrót nie mający nic wspólnego z Piastami ale aby umiejscowić ludność .


Pozdrawiam


Przy okazji wykładu nowość o powstaniu nowego działu w polskiej nauce : Archeologia Magazynowa .

Na you tube już znalazłem 10 wykładów na temat tej nowej dziedziny .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2023, 15:11 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2012, 20:07
Posty: 91
Serwus, haplogrupa R1a1a7 to My. Wkręć się w temat.

_________________
Pozdrawiam Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2023, 21:39 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Dziękuję .

No moja nie bo moi przodkowie pochodzą z Brytanii .To colonusy .I tak wyszło w testach DNA .

NO niestety po haplogrupie niewiele się dowiemy bo nasi przodkowie to nie Słowianie. Słowianie to nie rolnicy a wojownicy .A przodkinie muszą być rolniczkami i hodowczyniami .Latopis Nestora .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2023, 16:58 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2023, 11:16
Posty: 2
Moi przodkowie pochodzą z Terenów bardzo Polskich.. Obecnej Ukrainy.

_________________
https://trigodi.com/ Wspaniałe noclegi w Polsce


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2024, 13:05 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Dla wszystkich ,którzy zainterowani są genetyką w tym zagadnieniami kodu DNA

Na Natflix jest świetny film fabularny -kryminał ale ze zdarzeń prawdziwych YARA gdzie badania kodu genetycznego były podstawą śledztwa .

Wiele można się dowiedzieć .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2024, 22:51 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
Podziwiam wybitnych ścisłowców, chemików i wynalazców (patrz http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=23687) którzy swoją wiedzę o genetyce czerpią z kryminałów Netflixa, o przepraszam "Natflixa". Ja swoją wiedzę na temat genetyki, mojej wieloletniej pasji, czerpałem z podręczników akademickich, ale gdzie im do filmów "Natflixa". Gdybym nie był księdzem byłbym genetykiem. Kiedyś dokonałem wyboru, ale to nie znaczy że przestałem się interesować genetyką.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2024, 23:34 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Absolutnie się zgadzam .
ja osobiście kończyłem VI wydział PAN studia 5 letnie na Politechnice łódzkiej specjalizacja leki przeciwrakowe i antybiotyki w wymierze genetycznym z tytułem magistra inżyniera .A to jeden z moich trzech takich tytułów .



Jak to łatwo zrobić z siebie pośmiewisko

Też pozdrawiam

Zawsze podziwiam ludzi ,którzy g... wiedzą a o wszystkim sie wypowiadają.

================================
Poza niepotrzebnym hejtem niejakiego Pana Musielaka

Film jest świetny i oparty o faktyczne śledztwo we Włoszech .
Są opisane świetnie różnice pomiędzy dziedziczeniem po matce a po ojcu.
Kto jest szczególnie zainteresowany szczegółami bardzo trudna książka naukowa ( niestety nie beletrystyczna _ "Uśmiech ma po matce "
Ktoś kto przebrnie po trudnym arcydziele pojmie całe podstawy genealogii i naszych przodków od naszych przodków z Kultury pucharów lejkowatych jako naszych protoplastów i logiki genealogii zgodnie z nauką naszego wielkiego logika papieża Sylwestra II.
Pojmie też narzucone nam bajki o Słowianach .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2024, 00:42 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
Kubuś napisał(a):
Absolutnie się zgadzam .

Kto jest szczególnie zainteresowany szczegółami bardzo trudna książka naukowa ( niestety nie beletrystyczna _ "Uśmiech ma po matce "...


Proszę o dokładniejszy namiar na tę książkę. Chętnie się z nią zapoznam. Jak napisałem: nie przestałem interesować się genetyką.

Nie dziwię się, że podziwia Pan ludzi, którzy g... wiedzą a o wszystkim się wypowiadają. Jest Pan doskonałym przykładem takiego człowieka. Żeby nie miał Pan wątpliwości, chodzi nie tylko o dyskusję ze mną ale o hejtowanie wielu uczestników forum. "Jak to łatwo zrobić z siebie pośmiewisko".
A tak przy okazji: spację robi się po przecinku a nie przed.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2024, 01:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Zapewne chodzi o tę pozycję: https://www.publio.pl/smiech-ma-po-matc ... 72112.html

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL