Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 kwi 2024, 11:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 934 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 paź 2010, 10:41 
Offline

Dołączył(a): 09 cze 2010, 20:54
Posty: 61
Witam !!!!!!!
Chciałabym Was zapytać -jaką mam szansę przedstawienia mojej rodzinie efektów moich poszukiwań - nie tracąc zasiłku dla bezrobotnych.Otrzymałam pismo od AA w Poznaniu ,że kwerenda - pierwsza godzina to koszt 40 złotych , następne godziny to koszt 30 zł - niezależnie od efektu poszukiwań .Za wystawienie metryki urzędowej cena 90 złotych , za wystawienie metryki do celów genealogicznych - cena 30 złotych . Tłustym drukiem napisano ,że Archiwum nie wykonuje zdjęć cyfrowych z ksiąg metrykalnych.Osobisty wgląd w księgi jest wykluczony - za daleko. Przyznam ,że jestem takim zbieraczem , który może poprzeć swoje słowa o rodzinie różnymi dokumentami.Zatem ---- proszę mnie oświecić co jeszcze mogę poczynić ,abym mogła te wiadomości pokazać zainteresowanej rodzinie. Pozdrawiam .Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 paź 2010, 11:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Elżbieto !

Nie napisałaś o jakie kopie dokumentów Ci chodzi - z jakich lat. Akta USC od roku 1874 znajdują sie w Archiwach Państwowych i tam można uzyskać zdjęcia cyfrowe, czy skany. Tam też znajdują się duplikaty ksiąg parafialnych z XIX wieku (niestety nie wszystkie) i z nich także można uzyskać skany (część ostatnio można już znaleźć w internecie na ZOSI). Natomiast jeśli chodzi o AAP, to niestety fotokopii (fotografii czy skanów) aktów metrykalnych od nich nie dostaniesz. Jeśli tylko tam znajdują sie interesujące Cię archiwalia, pozostają Mormoni, u których można wykonać zdjęcia klatek mikrofilmu.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Ostatnio edytowano 06 paź 2010, 19:22 przez Mariusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 paź 2010, 18:58 
Offline

Dołączył(a): 09 cze 2010, 20:54
Posty: 61
Serdecznie Ci dziękuję Mariusz. Mnie chodzi o akty z Wieszczyczyna. W AAPoznań było ich najwięcej , jeżeli chodzi o lata.Pozdrawiam serecznie.Elżbieta :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: AA Poznań
PostNapisane: 08 paź 2010, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2010, 20:57
Posty: 80
Skasowano


Ostatnio edytowano 27 lis 2010, 13:51 przez donlukas, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 08 paź 2010, 18:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam!

AAP nie kopiuje ksiąg metrykalnych, tylko wydaje odpisy. Najlepiej skontaktować się z czytelnią Mormonów. U nich można samemu za darmo fotografować, ale nie jednorazowo cały mikrofilm. Płaci się tylko za sprowadzenie mikrofilmu nieco ponad 10 zł (nie wiem, ile dokładnie).

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 10 paź 2010, 12:10 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2010, 15:11
Posty: 156
Lokalizacja: Pleszew
Witam
Chciałabym wybrać się do AAP i ciekawi mnie jak przebiega taka wizyta.Np.na jak długo można zarezerwować czytnik?
Czy jest się w stanie przeglądnąć w czasie jednej wizyty akta urodzeń z danej parafii np. Koźmina, który jest dość dużą parafią.Czy najpierw przegląda się skorowidze, czy od razu akta?
Czy Księgi Miejskie i Radzieckie mają skorowidze, czy trzeba przeglądać kartka po kartce?.
Nie byłam jeszcze nigdy w AAP i chciałabym wiedzieć jak to mniej więcej wygląda.
Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 10 paź 2010, 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
ewa kolo napisał(a):
Witam
Chciałabym wybrać się do AAP i ciekawi mnie jak przebiega taka wizyta.Np.na jak długo można zarezerwować czytnik?
Czy jest się w stanie przeglądnąć w czasie jednej wizyty akta urodzeń z danej parafii np. Koźmina, który jest dość dużą parafią.Czy najpierw przegląda się skorowidze, czy od razu akta?
Czy Księgi Miejskie i Radzieckie mają skorowidze, czy trzeba przeglądać kartka po kartce?.
Nie byłam jeszcze nigdy w AAP i chciałabym wiedzieć jak to mniej więcej wygląda.
Ewo,

Czytnik można zarezerwować na cały dzień pracy archiwum lub jego część, godziny otwarcia znajdziesz na stronie http://www.aap.poznan.pl
Czytniki można rezerwować bodaj w pierwszy dzień pracy AAP w danym miesiącu na miesiąc następny. Aby się to udało trzeba pojawić się tego dnia rano na miejscu ustawiając się w kolejce - telefonicznie nie ma szans. Dzień zapisów najlepiej potwierdzić telefonicznie w AAP.

Skorowidze dla młodszych ksiąg są niekiedy dostępne, jednak raczej rzadziej niż częściej. Niekiedy ich obecność jest sygnalizowana dopiskiem ind w Uwagach w katalogu http://aap.poznan.pl/bazy/ksiegi.php
Akurat dla Koźmina ich nie widać.
Ksiąg miejskich czy radzieckich nie znajdziesz w AAP (Archiwum Archidiecezjalnym Poznań), możesz spróbować ich szukać ale APP (Archiwum Państwowe Poznań).

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 10 paź 2010, 18:30 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2010, 15:11
Posty: 156
Lokalizacja: Pleszew
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zmartwiła mnie informacja, że nie można czytnika zarezerwować telefonicznie.
Jest to dodatkowe utrudnienie dla osób mieszkających poza Poznaniem.
Jednak jest to trudność do pokonania, jeżeli się bardzo chce.
Pozdrawiam
Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 28 paź 2010, 18:54 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2010, 08:30
Posty: 26
Witam
Mam serdeczną prośbę do osób odwiedzajacych Archiwum Archigiecezalne w Poznaniu.
Potrzebna mi informacja pochodząca z aktu małżeństwa moich pradziadków znajdująca sie w AAP (znalazłam na Poznań PROJEKT) a mianowicie miejsce urodzenia małżonków i dane rodziców.

Parafia katolicka Wyskoć, wpis 18 / 1864
Andreas Wojdoski (27)
Agnes Kaczor (22)

Bez tych danych nie mogę prowadzić dalszych poszukiwań.
Z góry dziękuję.
Chętnie pomogę komuś jeśli chodzi o parafię w Oborzyskach Starych.
Pozdrawiam
Aneta

olszakaneta@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 28 paź 2010, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam!

Czy ktoś z Was wybiera się 3 listopada do AAP? Chciałbym prosić o drobną przysługę. Proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 02 lis 2010, 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2009, 21:26
Posty: 41
Lokalizacja: Ruchocice
Dzień Dobry!

Też miałbym nieśmiałą prośbę do kogoś kto się wybiera do archiwum. Wiem, że to nie jest temat do próśb, ale może ktoś chciałby pomoc młodemu genealogowi z prowincji ;] Prosiłbym o kontakt.

_________________
Mateusz Michalski
Poszukuję wszelkich śladów Michalskich okolic Granowo-Modrze.
Indeksuję parafię Gnin i Ruchocice (pow. grodziski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 02 lis 2010, 21:39 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2009, 21:52
Posty: 15
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie!
Zgłaszam się z prośbą do korzstających z usług AAP o poparcie mojej propozycji przywrocenia rezerwacji czytników w 2011r. na cały rok
(lub przynajmniej kwartał). Wystawanie w kolejkach to już nie te czasy. Słyszałem,że niektórzy muszą się zwalniać z pracy (brać urlop gdy mieszkają daleko od Poznania) aby zapisać się na "czytnik". Kolejki wprowadzono, można powiedzieć za karę -za tych niesolidnych, którzy
rezerwowali czytniki,a z jakiegoś powodu nie korzystali z nich. Również przy tym systemie nikt nie jest wstanie przewidzieć ,że za tydzień
może zachorować albo stanie się coś innego - co nie pozwoli mu dotrzeć na wyznaczony termin do AAP. Można do tego chyba inaczej podejść,a nie kazać ludziom wystawać w zimnie na dworze. Sądzę,że można byłoby wprowadzić jakieś restrykcje dla tych niesolidnych, którzy
nie zawiadomią na czas AAP z rezygnacji z czytnika w wyznaczonym terminie. A może przedpłaty -byłyby jakimś sposobem na tych niesolidnych. Chyba należałoby wreszcie skończyć,że za "grzechy" nielicznych ,niejako za karę, większość musi wystawć w kolejkach co miesiąc?

Serdecznie pozdrawiam wszystkich korzystających z usług AAP
Janek9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 02 lis 2010, 23:11 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
janek9 napisał(a):
Witam serdecznie! Zgłaszam się z prośbą do korzstających z usług AAP o poparcie mojej propozycji przywrocenia rezerwacji czytników w 2011r. na cały rok ... Janek9

Nie ukrywam, że ograniczenie rezerwacji czytników do miesiąca jest efektem faktu, że wielu rezerwujących czytniki z dużym wyprzedzeniem nie wykorzystywało rezerwacji nie informując o tym wcześniej Archiwum. W efekcie czytniki stały niewykorzystane, a genealodzy denerwowali się, że czytniki trzeba rezerwować na pół roku do przodu lub jeszcze dalej. Fakt, że niekiedy trudno przewidzieć, co będzie za miesiąc, dwa lub trzy. Z punktu widzenia Archiwum idealną metodą byłaby rezygnacja z jakichkolwiek rezerwacji i udostępnianie czytników pierwszym pięciu, którzy przyszli.
Z punktu widzenia Archiwum sugestia, którą wnosi Janek9 jest do przyjęcia. Wymaga ona jednak pewnej dyscypliny od rezerwujących czytniki: jeśli zarezerwowałem czytnik i nie mogę skorzystać z rezerwacji (nie ważne z jakich powodów) to muszę powiadomić o tym Archiwum, zarówno, gdy mam kogoś na moje miejsce, jak i wówczas, gdy rezygnuję z rezerwacji. Gdyby wszyscy rezerwujący czytnik, którzy nie mogą wykorzystać rezerwacji informowaliby o tym Archiwum wówczas cała procedura byłaby o wiele prostsza: w kalendarzu rezerwacji dana pozycja byłaby odnotowana jako wolna i kolejny chętny mógłby zapisać się na ten termin.
A co zrobić w takiej sytuacji: 9.15 - jeden czytnik wolny; rezerwujący czytnik się nie zjawił; w Archiwum zjawił się ktoś, kto chciałby skorzystać z czytnika, choć nie miał pojęcia, że trzeba dokonać rezerwacji. Czy rezerwujący utkwił w korku i przyjedzie za chwilę czy zapomniał o swojej rezerwacji? Czy udostępnić czytnik stojącemu za ladą czy czekać na mającego rezerwację?
Rezerwowanie czytników jest wyjściem w stronę tych, którzy z nich chcą korzystać. Każde rozszerzenie zakresu rezerwacji wiąże się z oczekiwaniem na odpowiedzialność rezerwujących. Możemy rezerwować na miesiąc, kwartał, rok, czy nawet na sto lat. Ale pod warunkiem, że rezerwujący w sposób odpowiedzialny potraktują dokonaną rezerwację.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 lis 2010, 09:34 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Jan M. Musielak napisał(a):
A co zrobić w takiej sytuacji: 9.15 - jeden czytnik wolny; rezerwujący czytnik się nie zjawił; w Archiwum zjawił się ktoś, kto chciałby skorzystać z czytnika, choć nie miał pojęcia, że trzeba dokonać rezerwacji. Czy rezerwujący utkwił w korku i przyjedzie za chwilę czy zapomniał o swojej rezerwacji? Czy udostępnić czytnik stojącemu za ladą czy czekać na mającego rezerwację?
.


Chyba najłatwiej poczekać 15 minut i wpuścić czekającego. Przecież (prawie) każdy ma komórkę, jeśli ktoś wie, że się spóźni, to może zadzwonić - czy to z przystanku czekając na tramwaj czy stojąc w korku (oczywiście zjeżdżamy na najbliższy parking, żeby nie rozmawiać w czasie jazdy!) ;)

Jakaś forma przedpłaty też jest rozwiązaniem, choć uciążliwym dla osób spoza Poznania (ostatecznie można zrobić przelew np. na 10 zł) - szczególnie dla tych niesolidnych, którzy rezerwują i nie przychodzą.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 lis 2010, 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dawno nie korzystałam z pracowni w AA, ale wydaje mi się, że kiedyś obowiązywała taka procedura, iż przy 15-minutowym spóźnieniu bez uprzedzenia, należało się liczyć z tym, że czytnik będzie zajęty przez innego użytkownika.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 lis 2010, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 19:03
Posty: 1
Lokalizacja: Blachownia
Witam

Mam prośbę do osób które mogłyby sprawdzić akt urodzenia w AP lub AA w Poznaniu. Dotyczy to parafii Trzcinicy pow. Kępiński. Mam zapis tylko z aktu ślubu " 19.11.1865 r. Józefat Pilarczyk s. Antoniego i Antoniny z Nawrotów, ojca tylko żyjącego, urodzony w Trzcinicy w Księstwie Poznańskim lat dwadzieścia dziewięć mającym".
A więc dotyczy aktu urodzenia Józefata Pilarczyka urodzonego około 1836r. w parafii Trzcinica.

Przepraszam za taką prośbę ale sam nie mam możliwości jak na razie pojechania do archiwum w Poznaniu, mogę pomóc komuś w AP lub AA w Częstochowie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Jurek R.

_________________
http://www.rykala.com.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 lis 2010, 15:25 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witaj Jurku! Odpowiedziałam na pw. Pozdrawiam. Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 lis 2010, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Witam
ja również mam serdeczną prośbę do osób odwiedzających AP lub AA w Poznaniu. Prosiłabym o sprawdzenie w spisie mieszkańców Chojna gmina Wronki rodziny Józefa i Marianny (zd.Skrzypczak) Ziętek, którzy mieli m.in. syna Walentego ur.01.01.1880r.
Pozdrawiam Brabara.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2010, 15:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2010, 11:59
Posty: 44
Lokalizacja: Wielka Polska
Cytuj:
Archidiecezjalne archiwum ma 85 lat

85-lecie istnienia świętuje poznańskie Archiwum Archidiecezjalne. Instytucję założył Prymas Polski prymas Edmund Dalbor. W zbiorach znajduje się ponad tysiąc dokumentów pergaminowych. Najstarszy pochodzi z 1231 roku i jest to dokument wystawiony przez księcia Władysława Laskonogiego.

Dla wielu osób bardzo cenne są księgi metrykalne na podstawie których można odtworzyć drzewo genealogiczne.

Pierwotnie archiwum mieściło się w budynku Akademii Lubrańskiego. Obecnie po przeprowadzonym niedawno remoncie przeniesiono je do sąsiedniego budynku.

Podczas wtorkowej sesji naukowej wystąpi m.in. dr Thomas Aigner - dyrektor archiwum diecezjalnego w Sankt Poelten w Austrii. Będzie mówił o średniowiecznych dokumentach, które można znaleźć w internecie.

:arrow: źródło

_________________
...Pozdrawiam, Joasia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 16 lis 2010, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w obchodach 85-lecia istnienia Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Uroczystość odbyła się w siedzibie Archiwum w sali na piętrze znanej wielu osobom z Dni Genealoga. Po powitaniu gości - a było kogo witać, gdyż zebrało się wiele znakomitych osób - przez Dyrektora Archiwum ks. Romana Dworackiego wysłuchaliśmy alokucji wygłoszonej przez Metropolitę Poznańskiego ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
O początkach Archiwum Archidiecezjalnego opowiedział nam ks. Rafał Rybacki - kustosz archiwum. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących zdarzeń poprzedzających i mających wpływ na powstanie Archiwum Archidiecezjalnego. Dziś wydaje się nam to normalne, że mamy dostęp do prawie wszystkich dokumentów, ale na początku XX wieku takie otwarcie to był milowy krok. Krok, który przez wiele osób zabierających głos w dyskusji był porównywany do potrzeby zrobienia dziś następnego, czyli udostępniania dokumentów w internecie. Tak jak wtedy trzeba było przełamać zwyczaje, tak i teraz wydaje się to być potrzeba chwili.
I tutaj wkraczamy w tematykę następnego wystąpienia. Dr. Thomas Ainger z Austrii przedstawił projekt Monasterium.Net http://www.monasterium.net, czyli udostępniania archiwaliów w internecie. Podsumowując to wystąpienie powiem, iż w Austrii istnieje już konsorcjum zajmujące się udostępnianiem dokumentów i dzięki wspólnemu edytorowi "WditMON" możliwe jest wpisywanie przez poszczególne archiwa, np. zakonne, swoich danych do jednego programu. Program ten od dwóch lat ma zasięg międzynarodowy.
Po przerwie kawowej, w trakcie której miałem ciekawa rozmowę z dyr. AP w Poznaniu, wysłuchaliśmy koncertu muzyki kameralnej w wykonaniu zespołu instrumentalno-wokalnego Musica Maxima. Tematem była muzyka na nowo odkryta, czyli utwory z partytur znajdujących się w posiadaniu Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 17 lis 2010, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2010, 20:55
Posty: 24
Lokalizacja: Berlin
Nie napisałaś o jakie kopie dokumentów Ci chodzi - z jakich lat. Akta USC od roku 1874 znajdują sie w Archiwach Państwowych i tam można uzyskać zdjęcia cyfrowe, czy skany. Tam też znajdują się duplikaty ksiąg parafialnych z XIX wieku (niestety nie wszystkie) i z nich także można uzyskać skany (część ostatnio można już znaleźć w internecie na ZOSI). ....



nie mogę tego znaleźć...podacie linka?

_________________
Marta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 17 lis 2010, 16:19 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2008, 14:43
Posty: 193
Lokalizacja: Żerków
Witam.
http://szukajwarchiwach.pl/szukaj?q=sta ... 3,54,55,92
Władek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 21 lis 2010, 22:44 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2010, 08:30
Posty: 26
Witam serdecznie
Poszukuję osoby, która w najbliższym czasie wybiera sie do AA w Poznaniu i pomogła by zdobyć informacje z dwóch aktów urodzenia ( dane rodziców)

Chodzi o Andreas Wojdowski lub Wojdoski ur 1837r w miejscowości Betkowo parafia Oborzyska Stare
Agnes Kaczor ur.1842r w miejscowości Witkówki parafia Wyskoć.

Chętnie w zamian pomogę jeśli chodzi o parafię Oborzyska Stare
Pozdrawiam
Aneta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 27 lis 2010, 13:54 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2010, 20:57
Posty: 80
Wpis usunięto


Ostatnio edytowano 05 gru 2010, 18:50 przez donlukas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 lis 2010, 10:04 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2009, 21:52
Posty: 15
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie!
BARDZO GORĄCA PROŚBA DO KIEROWNICTWA AAP W POZNANIU!

W IMIENIU WŁASNYM ORAZ KOLEGÓW I KOLEŻANEK ZWRACAM SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ ABY ZE WZGLĘDU NA MROZY WPUSZCZONO NAS (oczekujących na zapisanie się na styczeń 2011r) JUTRO tj. 1.12.2010R. DO ŚRODKA BUDYNKU PRZED GODZINĄ 9,00. MAMY WIELKĄ NADZIEJĘ, ŻE NASZA PROŚBA ZOSTANIE SPEŁNIONA W TYM PRZYPADKU, ORAZ W INNYCH
DNIACH ZAPISÓW GDY BĘDĄ NA DWORZE ZŁE WARUNKI POGODOWE.
Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 lis 2010, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Niestety drugi dzień próbuję się dodzwonić do archiwum,ciągle sygnał zajęcia.Ciekawe jak mam się umówić na termin?(jestem spoza Poznania)

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: AAP
PostNapisane: 30 gru 2010, 16:57 
Offline

Dołączył(a): 01 lip 2008, 13:53
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Witam poszukuję osoby która może przepisać mi informacje z aktów z AAP mam knkretne numery aktów. Jestem z Warszawy i nie mam możliwości tam pojechać.
Za pomoc z góry dziekuje. Bartek Stróżyk

Admin: Bartku, pisałeś już u nas kilkukrotnie z prośbą o pomoc. Postaraj się następnym razem odnaleźć już istniejący wątek, zamiast tworzyć nowe (jak się można domyślić osób proszących o pomoc w archiwum było więcej). Prośba także do innych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AAP
PostNapisane: 30 gru 2010, 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Mam zamówiony czytnik 4 stycznia,dużo jest aktów?Podaj proszę numery i parafię,postaram się zerknąć

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 08 sty 2011, 03:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Mam pytanie. Czy zamawiając odpis konkretnego aktu zapłacę także za poszukiwania, czy tylko za odpis?
Interesuje mnie akt małżeństwa nr 7/1856 z Parafii Szczury - niestety nie ma tego roku w AP Poznań.

Pozdrawiam
Bogusława Marczak

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 12 sty 2011, 23:58 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2010, 21:44
Posty: 130
Witam,

z uwagi na brak wolnych terminów w kolejce do czytników mam prośbę do osób będących
w najbliższym czasie w AA w Poznaniu.
Chodzi mi o odszukanie aktu urodzenia Szymona Przybyła z 1805 r +/- 1 rok z parafii Tulce.
Miejsce urodzenia prawdopodobnie Krzyżowniki.
Sygnatura akt : Tulce, wyznanie rzymskokatolickie, rodzaj księgi B, daty krańcowe 1787 - 1812, sygnatura jednostki PM 307/02, sygnatura zamówienia mkr 553, pozycja na mikrofilmie 2.
Przy okazji gdyby znalazły się akty innych Przybyłów...

Pozdrawiam
Darek

_________________
______________________________________
Poszukuję:
Przybył: dawne parafie:Tulce, Kórnik, Kleszczewo,
Lange: parafia Głuszyna,Wiórek, Żegrze,Kobylepole, Poznań
ponadto interesują mnie nazwiska: Aumuller, Pieszyk, Zembski,Woźny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 13 sty 2011, 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Darku
Będe jutro w AAP i postaram się sprawdzić Ci w/w księgę.
Pozdrawiam
Barbara

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 14 sty 2011, 00:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Witam
Ja także mam nieśmiałą prośbę o spisanie danych z aktu małżeństwa moich prapradziadków -parafia Szczury, Piotr Ignasiak l.48 (wdowiec) i Barbara Kaźmierczak l.20, akt nr 7 z 1856 roku, mikrofilm 518, poz. 6, Sygn. jednostki PM 293/06.
Zamówiłam już wprawdzie w archiwum odpis tego aktu (i dokonałam stosownej opłaty), ale czas oczekiwania, to około 4 miesięcy, a to wymusza zastój w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Bogda

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 14 sty 2011, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Witam Bogda
Sprawdziłam. Wysyłam na priv. Barbara

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 14 sty 2011, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Witam
Wielkie dzięki.
Bogda

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 sty 2011, 12:10 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2010, 21:44
Posty: 130
Basiu,

wielkie dzięki za przesłane informacje.

wrzuciłem na maila jeszcze jedno pytanie do Ciebie.

Jeszcze raz dziękuję

Pozdrawiam
Darek

_________________
______________________________________
Poszukuję:
Przybył: dawne parafie:Tulce, Kórnik, Kleszczewo,
Lange: parafia Głuszyna,Wiórek, Żegrze,Kobylepole, Poznań
ponadto interesują mnie nazwiska: Aumuller, Pieszyk, Zembski,Woźny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 sty 2011, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
maluszycka napisał(a):
Witam
Ja także mam nieśmiałą prośbę o spisanie danych z aktu małżeństwa moich prapradziadków -parafia Szczury, Piotr Ignasiak l.48 (wdowiec) i Barbara Kaźmierczak l.20, akt nr 7 z 1856 roku, mikrofilm 518, poz. 6, Sygn. jednostki PM 293/06.
Zamówiłam już wprawdzie w archiwum odpis tego aktu (i dokonałam stosownej opłaty), ale czas oczekiwania, to około 4 miesięcy, a to wymusza zastój w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Bogda


Witam!

Gdy byłem w grudniu 2010 r. w AAP, to Pani powiedziała mi, że czas oczekiwania na odpisy akt wynosi ok. 1 tygodnia. A teraz aż ok. 4 miesiące?!

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 sty 2011, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Witam
Taką dostałam odpowiedz z archiwum.
Czekam na odpis.
Bogda

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 20 sty 2011, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
maluszycka napisał(a):
Witam
Taką dostałam odpowiedz z archiwum.
Czekam na odpis.
Bogda


Witam!

A ja byłem dziś w AAP i zamówiłem metryki. Czas oczekiwania wynosi do 2 tygodni.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 21 sty 2011, 00:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Witam
To świetna wiadomość, że czas oczekiwania jest o wiele krótszy. Informację dostałam 12-tego, 13-tego dopełniłam formalności, czyli wkrótce mogę oczekiwać przesyłki (+ czas na przesyłkę, to może być początek lutego).
Pozdrawiam
Bogda

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 05 lut 2011, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2009, 17:42
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Witam,

Mam wielką prośbę do osób wybierających się w najbliższym czasie do Archiwum, a mianowicie byłabym wdzięczna, gdyby mógł mi ktoś spisać dane z 2 aktów:

Śluby, Parafia Trzemeszno:

22/1857 Michael Lange (40) i Marianna Polus (26)
49/1871 Valentinus Kmieciak (38) i Michalina Paulus (25)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja

Szukam : Lange (Gniezno, Trzemeszno i okolice), Kmieciak (Ostrowite), Paulus (Ostrowite, okolice Gniezna), Polus (Trzemeszno)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 05 lut 2011, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Ale Trzemeszno jest w AA w Gnieźnie a tam trwa remont.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 05 lut 2011, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Interesuje mnie nazwisko Polus
Mnichowo, Woźniki / Gniezno
nazwisko : Cieślewicz- Polus lat przed 1820 i po
http://www.leszekkabacinskikabat.com/cieslewicz.html

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Prośba
PostNapisane: 05 lut 2011, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2010, 19:00
Posty: 10
Witam wszystkich serdecznie!
Wybieram się do archiwum państwowego i archidiecezjalnego w Poznaniu.Proszę mi powiedzieć a raczej napisać,jakie warunki muszę spełnić i posiadać przy sobie,aby wejść do jednego lub drugiego archiwum.Pytam,bo jeszcze nie korzystałem z archiwum,a nie chciałbym odejść z kwitkiem,ponieważ mieszka na górny śląsku i jest to kawałek drogi.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

z poważaniem
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 05 lut 2011, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Do Archiwum Państwowego potrzebujesz tylko Dowód osobisty do wypełnienia formularza i juz możesz rozpocząc swoje poszukiwania(w godzinach urzedowania)
Hm,z AAP jest nieco gorzej-tutaj trzeba telefonicznie zrobić sobie rezerwację.
A oto info ze strony internetowej AAP...."Rezerwacja czytników mikrofilmów na: luty i marzec 2011r. - Brak wolnych terminów!
Uprzejmie informujemy, iż nie można już dokonać rezerwacji czytników mikrofilmów na: luty i marzec 2011r..
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 lut 2011, 20:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2010, 19:00
Posty: 10
Witam Cię serdecznie Beato!
Bardzo dziękuje za informacje tą i poptrzednie.
Jak będziesz potrzebowała jekieś informacje ze śląska to służe pomocą.

pozdrawiam

Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 lut 2011, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2009, 17:42
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Łukasz Bielecki napisał(a):
Ale Trzemeszno jest w AA w Gnieźnie a tam trwa remont.
Łukasz


Faktycznie, źle spojrzałam na "Poznań project", z tego co tam jest napisane to tylko w Państwowym w Poznaniu mają Trzemeszno.

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja

Szukam : Lange (Gniezno, Trzemeszno i okolice), Kmieciak (Ostrowite), Paulus (Ostrowite, okolice Gniezna), Polus (Trzemeszno)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 07 lut 2011, 07:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
To, co jest w AP w Poznaniu to tylko duplikaty dla wsi połozonych w pow. gnieźnieńskim, dwie małe wioski o ile pamiętam.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 09 lut 2011, 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 19:49
Posty: 55
Na Poznan Projekt znalazłem mojego pra, pra

Parafia katolicka Połajewo Oborniki, wpis 19 / 1866
Michael Job (27)
Augusta Falkenthal (19)

AAP - Połajewo rzymskokatolickie C 1851 - 1929 PM 224/10 CAAP

A jeśli ktoś mógłby mi spisać ten akt, to będę niezmiernie wdzięczny, bo dla mnie to cała wyprawa i doświadczenia w poszukiwaniu też nie mam takiego jak Koleżanki i Koledzy :)

_________________
Marek Jopp


Ostatnio edytowano 09 lut 2011, 14:09 przez Wiking, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 09 lut 2011, 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
M to zgony(mortuorum),a C to śluby(copulatorum).Faktycznie w zasobie śluby są do 1850,a na Poznan Project zaznaczono przy tym ślubie,że oryginał znajduje się w AAP.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 09 lut 2011, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2007, 01:47
Posty: 132
Lokalizacja: Poznań
dodając do wpisu Agi, księga zawierająca śluby znajduje się w AAP, i dostępna co najmniej w wersji cyfrowej.

1 . Połajewo rzymskokatolickie C 1851 - 1929 PM 224/10 CAAP

Może faktycznie ktoś kto akurat wybiera się na stanowisko komputerowe w AAP pomoże, według
informacji ze strony Archiwum , miejsc wolnych do końca marca nie ma przy czytnikach mikrofilmów ale
przy komputerach zapewne wolne jest.

Powodzenia

_________________
pozdrawiam
Roman, genealogicznie amatOR
---------
Sentetiam sanguinis nullus clericus dictet aut proferat, sed nec sanguinis vindictam exerceat aut ubi exertus intersit.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 934 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL