Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lis 2023, 17:40 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 126
Dzień dobry próbuje znaleźć przodków Jana Ratajczaka a także, Leonarda Kościuszki i jego żony Zofii

Jan Ratajczak i Wiktoria Kościuszka (wnuczka Leonarda i Zofii) ślubowali 22 września 1850r. w Czerwonej Wsi, on był wdowcem po Rozalii Klusak córka Antoniego i Weroniki zmarła 1850 mając 24lata ślub wzięli 1846r. Wiktoria była panną. (dzieci tego małżeństwa mam spisane i potomków)
Jan Ratajczak urodził się około 1819r. rodzice i miejsce urodzenia nie znane
Wiktoria Kościuszka urodziła 09.12.1828r. w Kuszkowie w parafii Czerwonej Wsi córka Jana i Justyny Kurzowskiej
Nie mogę odnaleźć aktów śmierci Jana a także Wiktorii lecz wiem że w Starym Bojanowie sporo ich dzieci brało tam ślub w latach 1886-1900r.

Jan i Justyna rodzice Wiktorii Kościuszka ślub wzięli 27 października 1822r. w Czerwonej Wsi ona córka Jana Kurzawskiego i Marianny Ratajszczak( ich stronę udało mi się odnaleźć) (dzieci tego małżeństwa mam spisane)
Jan ur. ok.1801 jako syn Leonarda Kościuszki i Zofii N.najprawdopodobniej w okolicach Czerwonej wsi lecz nie wiem kiedy dokładnie i gdzie
Justyna ur. 23.09.1802r. w Czerwonej Wsi córka Jana i Marianny( rodzinę Justyny udało mi się odnaleźć do jej dziadków)
Poszukuję dat śmierci i miejsca Jana Kościuszka i jego żony Justyny

Wiem jeszcze tylko tyle że Zofia Kosciuszkowa żona Leonarda zmarła 11.10.1819r. w Czerwonej Wsi.

Poszukuję informacji na temat przodków Jana Ratajczaka z ok. 1819 rodziców i dalszych przodków i tak samo na temat Leonarda i jego żony Zofii. Bardzo proszę o pomoc bo nic nie mogę już znaleźć o dalszych przodkach

Pozdrawiam serdecznie
Krystaian Walkwoaik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2023, 12:51 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1767
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

Wonieść/Kościan- akt zg. 27.IX.1874, Jan Ratajczak lat 56, żona Wiktoria.
Film DGS 8024877, zdj. 50, film 1194858.
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:6FCG-RHNK
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Gryżyna/ Kościan- akt ur. 15.V.1819, Jan Nepomucen Ratajazczak, rodz. Jakub Ratajazczak, Regina Ratazczak.
Film DGS 8027853, zdj. 5, mikrofilm 719610
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:6FZM-PRK8
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

To może być ślub rodziców Jana-
PoznanProject
Parafia katolicka Gryżyna, wpis 3 / 1804
Jacobus Ratayszczak (26 lat)   92%
Regina Zamczanka? (19 lat)

Na BaSI są dzieci Jakuba i Reginy.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2023, 18:06 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 126
Bardzo dziękuje za odpowiedź

Udało mi się znaleźć że Regina nazwała się z domu Tomczak i zmarła 14 maja 1849r. Jakub Ratajczak i Regina Tomczak ślubowali 28 października 1804r. w Gryżynie.
Jakub Ratajczak urodził się 07.07.1778r. jako syn Macieja Rataja i Apolonii w Gryżynku a także znalazłem że najprawdopodobniej Maciej był synem Michała Rataja i jego żony Katarzyny urodzony 14 września 1749 w parafii Gryżyna. Bardzo dziękuje bo udało mi dzięki twojej pomocy wiele informacji znaleźć.

Jeśli chodzi o Leonarda to znalazłem że ślubowali w Czerwonej wsi lecz nie mam aktu i nie wiem skąd pochodził bo jak kamień wodę nic nie mogę znaleźć o nim ani jego żonie Zofii.

Ślub odbył się 15 sierpnia 1790r. lecz żadnych dzieci nie rodziły się niby w Czerwonej wsi wiec gdzie się urodził się na przykład ich syn Jan??
Tak samo szukałem coś o jakiś Leonardzie w Czerwonej wsi lecz jest tylko inny Leonard Lichy mąż Ewy a później Katarzyny syn Szymona i Tekli. Niestety o Leonardzie Kościuszce nic nie ma bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie szukać

Pozdrawiam serdecznie
Krystian Walkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL