Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 wrz 2024, 23:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2012, 14:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Grób zadbany,jeśli przez potomków zazdroszczę.

Obrazek

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 712
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Tak grób zadbany,sam ostatnio także zrobiłem fotkę.Dbają o grób członkowie ZBoWiD W Buku.Co do potomków Stanisława to nic o nich nie wiadomo za dużo jest Tych Kaczmarków w Buku.W przygotowaniu jest wydanie folderu z zabytkowymi grobami na naszym terenie.
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2012, 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2009, 15:18
Posty: 94
Aby nie tworzyć nowego wątku, pozwolę pochwalić się grobem mojego przodka, który znajduję się w Wyskoci k. Turwi, a którym dzięki swej uprzejmości opiekuje sie pewna mieszkająca tam Pani. Niestety odległość ponad 300 km nie pozwala na zbyt częst wizyty. Dodam tylko, że Tomasz urodził się w 1786, również był żołnierzem napoleońskim, szkoda, że nie ujęto tego na nagrobku. Może nie wyraźnie widać dlatego pozwoliłem sobie zacytować napis - pisownia oryginalna - :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/473 ... 2fb8c.html

"Tu leży Tomasz Sitkowski, urodzony w Łagiewnikach w województwie krakowskiem, wierny przez lat sześćdziesiąt sługa i towarzysz jenerałowi Chłapowskiemu uczestnik wojen 1831 Umarł w Turwi 7 grudnia 1877 roku na dwa lata przed swym ukochanym panem którego synowie i wnuki we wdzięcznej pamięci kamień ten położyli R.I.P"

pozdrawiam Andrzej

ps. Kaczmarków też mam w moim drzewie genealogicznym, tylko już sam nie wiem czy są z Mosiny czy z okolic, a mój pradziad Brykczyński zmarł w Buku (ale u kogo, co i jak to nie wiem!!!)

_________________
Andrzej W. Szambelańczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2012, 06:53 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2012, 14:31
Posty: 68
Lokalizacja: Mogilno
Widzę, że tutaj są osoby w Buku.

Miałabym prośbę jeśli ktoś z Państwa miałby czas i pomógł mi odnaleźć groby moich przodków.

Chodzi konkretniej o grób Juliana Górnego, Zygmunta Górnego i Leonardy Górnej.

Wiem, ze Leonarda zmarła w 20 leciu międzywojennym natomiast Julian w latach 50 a Zygmunt 70-80. Czy mogłabym liczyć na pomoc

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam

Maria Szczechowicz/ Górna




Górni, Strzeleccy, Kwiatkowscy, Ledzińscy, Grams, Kozłowscy, Krawczyk, Kościańscy, Bachorz, Kleczewscy, Czesławscy

zapraszam na bloga
http://moiprzodkowie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2014, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 712
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witam!
Chciałbym podzielić się informacją,iż tajemnica osoby żołnierza Napoleońskiego Stanisława Kaczmarka spoczywającego na małym cmentarzu w Buku została pomyślnie rozwiązana.
Ów Stanisław to syn nieznanego z imienia Piechowiaka alias Kaczmarka z Dobieżyna,mąż Katarzyny Targosz,tu wielkie dzięki Wojtkowi za tłumaczenie.Pozostanie odszukać aktu chrztu.Nadmienię,że na forum mamy potomka Stanisława ,Mariana Kaczmarka....
Pozdrawiam/
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2014, 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Niestety w akcie zgonu z parafii brak rodziców.Zgadza się wiek-86 lat,data śmierci.Zgłaszający to syn zmarłego Maciej(filius Mathias).Data pogrzebu 21.03.1875.Zawód zmarłego colonus.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2014, 19:41 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 22:27
Posty: 22
Dziękuję Wam Drodzy - Wojtek, Aga, Krzysztof - za pomoc w ustaleniu moich korzeni. Dzięki Waszej pomocy doszedłem do mego przodka w linii prostej Stanisława Kaczmarka z cmentarza św. Krzyża w Buku
Byłem 12 bm. w USC w Buku po odbiór aktu zgonu późniejszego potomka -Józefa Kaczmarka- i na jego grobie oraz członków z tej rodziny.
Raz jeszcze bardzo dziękuję za pomoc - życzę zdrowia i pozdrawiam Marian K.


Ostatnio edytowano 16 lis 2014, 23:44 przez m.kaczmarek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2014, 00:20 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 797
Lokalizacja: Wolsztyn
Trochę pomyliłeś, chyba z wrażenia i emocji , doszedłeś do PRZODKA.Obrazek

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2014, 23:51 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 22:27
Posty: 22
Dziękuję Jacku ! Z emocji i wrażenia nie tylko takie pomyłki się zdarzają. Pozdrawiam -
Marian K.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2014, 23:55 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 22:27
Posty: 22
m.kaczmarek napisał(a):
Dziękuję Wam Drodzy - Wojtek, Aga, Krzysztof - za pomoc w ustaleniu moich korzeni. Dzięki Waszej pomocy doszedłem do mego przodka w linii prostej Stanisława Kaczmarka z cmentarza św. Krzyża w Buku
Byłem 12 bm. w USC w Buku po odbiór aktu zgonu późniejszego potomka -Józefa Kaczmarka- i na jego grobie oraz członków z tej rodziny.
Raz jeszcze bardzo dziękuję za pomoc - życzę zdrowia i pozdrawiam Marian K.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2014, 18:50 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 22:27
Posty: 22
Witam !
Wracam ciągle do wątku Stanisława Kaczmarka z Buku. Sądzę, że ten grób pomimo tylu wojen i ostatniej okupacji jakoś się ostał, i że opiekuje się nim ZBoWiD. To nie przypadek. Z forum z dn. 19.8.2012
na jednym z postów wyczytałem, że wówczas miał być wydany folder o zabytkowych grobach okolicznych cmentarzy. Czy może ktoś jest w jego posiadaniu oraz czy są jakieś informacje na temat tego grobu?. Pozdrawiam Marian K.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL