Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 cze 2024, 05:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 wrz 2009, 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 10:55
Posty: 166
Lokalizacja: Komorniki
Buszując po niezgłębionych zasobach internetu znalazłem bardzo ciekawy temat...
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2011, 15:14 
Offline

Dołączył(a): 04 lut 2011, 15:45
Posty: 50
Lokalizacja: Stęszew
Czytałem ten artykuł w internecie i sam mnie zaciekawił. Interesuje się trochę II wojną światową i między innymi dlatego byłem nim zainteresowany. Ciekawy jest dla mnie dlatego że nigdy wcześniej nie było słychać o żadnych krewnych Hitlera ani innych związkach z innymi kobietami oprócz Ewy Braun. Z Ewą nie miał dzieci jak wszystkim wiadomo, ponieważ popełnił samobójstwo. Jego samobójstwo okazuje się nie jest do końca potwierdzone, ponieważ są przypuszczenia , że mógł uciec z Berlina i wyjechać do Argentyny razem z innymi wyższymi oficerami którzy mieli zamiar uciec z Berlina ze względu na odległość dzielącą bunkier od wojsk rosyjskich które oblegały już wtedy dzielnicę rządową.

_________________
Cichosz Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 13:41 
Offline

Dołączył(a): 03 sty 2008, 12:02
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Jeśli kogoś interesuje zagadka pochodzenia Adolfa, tu jest kolejny artykuł.
http://www.iluminaci.pl/info/pochodzenie-hitlera
Pozdrawiam
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 14:10 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Manag napisał(a):
Buszując po niezgłębionych zasobach internetu znalazłem bardzo ciekawy temat...
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... omosc.html

kruchy1978 napisał(a):
Czytałem ten artykuł w internecie i sam mnie zaciekawił. [...] Ciekawy jest dla mnie dlatego że nigdy wcześniej nie było słychać o żadnych krewnych Hitlera ani innych związkach z innymi kobietami oprócz Ewy Braun.

Zgodnie z nazwą serwisu "niewiarygodne.pl" bym się nie przejmował za bardzo tym, co tam wypisują. Może gdzieś tam odrobina prawdy jest, ale z reguły artykuły w tym serwisie, to przejaw czyjejś radosnej twórczości, a nie rzetelnej informacji.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 20:07 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witajcie!
Ja, w listopadzie zeszłego roku oglądałem film dokumentalny pt.: "Wujaszek Hitler" - emitowany na kanale PLANETE.

Oto on: http://www.ekino.tv/film,Wujaszek-Hitle ... 18239.html

Film jest bardzo ciekawie przedstawiony.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Niestety muszę dorzucić łyżkę dziegciu do tego wątku...
Może ja po prostu czegoś nie rozumiem albo jestem za stary (co akurat wykluczam).
II wojnę światową znam z opowiadań, ale moi przodkowie i krewni walczyli najpierw z pruskim zaborcą, a potem z hitlerowskim okupantem, za co wielu złożyło najwyższą ofiarę czyli życie. Trzej bracia dziadka zginęli w hitlerowskich obozach, a 80-letni brat pradziadka został zgilotynowany w Berlinie w 1942 za działalność w Rodle. Mój ojciec (wówczas 12-letni chłopak) najpierw był parobkiem u niemieckiego bauera, a potem w 1945 w trzaskającym mrozie musiał furmanką jechać z uciekającymi Niemcami. To tylko część doświadczeń mojej rodziny z hitlerowcami. Zapewne niejeden z użytkowników tego portalu ma wiele takich historii do opowiedzenia.

I na polskim portalu genealogicznym umieszcza się wątek na temat pochodzenia i krewnych Adolfa Hitlera?!

Czy to są aż tak ważne zagadnienia? Czy to nie obraża pamięci naszych przodków i ofiar II wojny światowej?
Może to wyraz polskiego masochizmu albo amnezji historycznej?

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2007, 20:14
Posty: 94
Lokalizacja: Częstochowa
a czy ktoś dokonuje w tym wątku apoteozy Hitlera? Bez wątpienia jest to postać historyczna. A genealogia to nauka pomocnicza historii. Można było przejść po prostu obok tego wątku...

_________________
Piotr Gerasch

Częstochowa/Szczecin
www.genealodzy.czestochowa.pl
piotr.gerasch (na) gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, 20:49
Posty: 322
Lokalizacja: Skoczów n.Wisłą
Genealogia ma swoje prawa i dotyczy wszystkich - zarówno tych dobrych jak i złych. Jeśli ktoś uważa, że wśród swoich przodków posiada osoby o negatywnej przeszłości, to wcale nie znaczy, że powinien zaprzestać swoich poszukiwań w tym zakresie. Głównym celem działalności genealogicznej jest odnalezienie prawdy historycznej o swoich przodkach ( tej dobrej i tej złej).Być może twórca tego wątku podejrzewa, że posiada jakieś więzy pokrewieństwa z Hitlerem i próbuje na tym forum dociec prawdy. Osobiście bym się z takim pokrewieństwem nie chwalił, choć na pewno starałbym się ten problem wyjaśnić do końca.A jeśli Hitler w czasie wizyty w Wielkopolsce miał jakieś bliższe stosunki z miejscowymi dziewczynami i urodziły się z tego jakieś dzieci, to czy ten fakt należy zamieść pod dywan?

Bolesław Lipoński
Zainteresowany jestem nawiązaniem z wszystkimi, którzy mogą coś powiedzieć na temat Lipońskich w Szamotułach,Nowym Mieście, Słomowie k. Obornik Wielkopolskim, Parkowie,Gostyniu, Zdunach i Lubiniu.

_________________
Bolesław Lipoński


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL