Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 26 cze 2024, 12:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 paź 2011, 13:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Z dzisiejszego internetowego wydania GW:

Uwaga, pasjonaci historii! Już w sobotę wraz z ,,Gazetą" będzie można nabyć pierwszą płytę DVD z pięcioma odcinkami ,,Tajemnic Poznania" - rewelacyjnego programu historyczno-sensacyjnego telewizji WTK
W ten sposób sztandarowy produkt tej telewizji mają szansę poznać nie tylko widzowie WTK, ale także poznaniacy i Wielkopolanie, którzy na co dzień nie mogli tych programów zobaczyć. A obejrzeć warto! I to nie tylko dlatego, że prowadzący program Błażej Wandtke (były dziennikarz ,,Gazety") to ,,poznański Wołoszański". Również dlatego, że Wandtke konstruuje odcinki swojego programu (zresztą nagradzanego), umiejętnie mieszając wątki sensacyjne z historią naszego regionu. Wandtke serwuje - co szczególnie trudne - historię w sposób lekkostrawny nawet dla tych, którym na co dzień przeszłość ,,nie smakuje". Zawsze znajdzie jakiś szczegół, który przyciągnie widza i przytrzyma go przy ekranie. Mocną stroną jego produkcji jest też oprawa graficzna, która podkreśla nastrój tajemniczości i zagadki.

Wiem, co piszę, bo ,,Tajemnice Poznania" przetestowałem na swoim nastoletnim synu. Wciągnęły go na tyle, że z żalem odszedł wczoraj wieczorem sprzed telewizora. Co zatem zobaczymy na pierwszej płycie? Między innymi frapującą zagadkę XIX-wiecznego cmentarza na Winiarach. A także historię miłości doktora Karola Marcinkowskiego. Dowiemy się też, kto zniszczył zamek na wyspie jeziora Góreckiego. Oraz kto i dlaczego straszy tam raz w roku...

Płyty ,,Tajemnice Poznania" będzie można kupić z ,,Gazetą Wyborczą" w kolejne soboty: 15, 22 i 29 października. Do pierwszej płyty dołączone zostanie etui do zbierania całej kolekcji. Cena ,,Gazety" wraz z płytą: 8,99 zł. Gorąco polecam!




Więcej... http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... z1afJbeTMh

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2011, 19:08 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
Asiu,
dzięki za info. Ja dorzucę informację o trwającej wyprzedaży publikacji dotyczących m. Poznania i Wielkopolski w CiM przy pl. Wolności. Warto się zapoznać z ofertą na stronie "Wydawnictwa Miejskiego Posnania" , są tam również wymienione Kroniki.. oraz możliwości dodruku już wyczerpanych nakładów mi. Dębiec, Górczyn, Jeżyce (45 zł każda). Ja kupiłam jedną z Kronik za 2 zł a drugą za 5 zł.
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2011, 21:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Ja Tobie też Krysiu dziękuję :)
A tu spis przecenionych publikacji plus ceny:
https://www.um.poznan.pl/wm-sklep/image ... rzedaz.pdf

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2011, 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Asiek dzięki za "cynk" :D
Miałam więcej szczęścia od Macieja i w drodze powrotnej zdążyłam kupić!
Maćku chyba trzeba podkleić ten drugi link
http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewto ... 421#p38421
bo temat się rozdwoił :)



pozdrawiam:)

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2011, 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Wczoraj nie miałam szczęścia, za to udało mi się kupić dziś razem ze świeżymi bułeczkami w piekarni :)

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL