Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 maja 2021, 11:35 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2021, 13:45
Posty: 7
Dzień dobry,
od parz tygodni zajmuję się genealogią mojej rodziny. Dziadek pochodzi z Bralina. Przy kompletowaniu dokumentów natknęłam się na akt ślubu rodziców dziadka który jest z roku 1908 mój dziadek urodził się 1906, czyli jego rodzice wzieli ślub 2 lata po narodzinach mojego dziadka co w tych czasach było raczej nie typowe. Zaskoczyłam tą widomością moją mamę i jej rodzeństwa. Moji dziadkowie już długo nie żyją więc nie ma się kogo zapytać. Dziadek był też jedynakiem (o ile wiemy). Czy ma ktoś pomysł gdzie bym mogła otrzymać jakiekolwiek informacje? Bardzo bym chciała rozwiązać tą zagadkę.
Stefan Grossek i Anna Maria Kempa rok ślubu 1908 w Bralinie mój dziadek Józef Grossek urodzony 1906 w Bralinie.

Życzę miłej niedzieli

EwaMarta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2021, 12:59 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Proszę podać dokładne daty ślubu i urodzin, to rzucę okiem na akty, bo są dostępne na basia.famula.pl

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2021, 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, 19:26
Posty: 406
Lokalizacja: Świebodzin
W aktach USC z 1906 roku (udostępniona księga z zakresu dat od 05.06.1906 r.) nie ma odnotowanego urodzenia Józefa.
Natomiast na stronie https://collections.arolsen-archives.org/ znaleźć można Józefa Grosska urodzonego w Bralinie dnia 08.07.1905 r.
https://collections.arolsen-archives.org/en/archive/70086488/?p=1&s=grossek&doc_id=70086488
Niestety, SzWA nie udostępnia skanów z jednostki obejmującej urodzenia z lat 1903-1906.

_________________
Pozdrawiam,
Jurek Kołpowski

Poszukuję aktów urodzenia: Jan ANTONIEWSKI alias DANKOWSKI (ok.1769)
Joanna PRZEZDZIECKA (ok. 1771)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2021, 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Józef Paweł Kempa, ur. 13.02.1906 w Bralinie
syn nieślubny Anny Kempy
ślub: 10.01.1934 z Agnieszką Sopart z Mnichowic (córka Szczepana i Anny Kurzawy)
matka chrzestna: Anastazja Siejka

Nazwisko zostało zmienione na Grossek zapewne po ślubie Anny ze Szczepanem/Stefanem Grosskiem.
Czy to był jego biologiczny ojciec? Nie wiem.

Akt ślubu Józefa i Agnieszki:
https://bit.ly/3g0ie1s

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2021, 18:47 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2021, 13:45
Posty: 7
Dień dobry,

Pan jest niesamowity. Akurat te informacje mam. Moja mama miała już odpis aktu urodzenia mojego dziadka a jej ojca, ale tylko odpis. Ja zaczęłam sobie szukać orginałów no i doszukałam się tajemnicy rodzinnej. W rodzinnie nikt nie wie dlaczego tak było. Agnieszka zmarła przy porodzie 1937.
I potem dziadek poznał moją babcię :)

Mogę się zapytać jak pan tak szybko te informacje znajdują? Ja szukam dużo dłużej :(

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2021, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2019, 21:31
Posty: 7
Witam serdecznie
Poszukuję informacji o moich prapradziadkach Józef Krause i jego żonie Marianna Krause z domu Hunz lub Hienz ? Przybyli do Johanki Mroczeńskiej gm.Baranów pow. Kępno w okresie ok 1807 r. W Johance zyli i tam zmarli niestety nie znam daty śmierci . Może akty zgonu dadzą jakąs odpowiedz skąd pochodzili .
Pozdrawiam
Ryszard


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL