Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 13:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 sie 2008, 22:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
Witam! Dawno już nie byłam na stronie Wielkpolskiego Towarzystwa Genealogów. W poszukiwaniach korzeni dzięki pracy wspólnej części rodziny ruszyłam do przodu. Teraz mam dokładne dane pradziadków i prapradziadków. Poszukuję wszystkich o nazwisku Palicki, Palicka,którzy urodzili się w okolicach Snowidowa powiat Grodzisk Wielk. Mój pradziadek urodził się 29.09.1870r. w Snowidowie. Jego rodzice, o których nic nie wiem to Maria i Jan Paliccy. Może mi pomożecie? Blisko Snowidowa jest też Granowo, Opalenica. Snowidowo to parafia w Ptaszkowie. Może ktoś badał te tereny i będzie chciał udostępnić informacje. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2008, 02:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2007, 13:53
Posty: 65
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
Tamarat40 napisał(a):
Witam! Dawno już nie byłam na stronie Wielkpolskiego Towarzystwa Genealogów. W poszukiwaniach korzeni dzięki pracy wspólnej części rodziny ruszyłam do przodu. Teraz mam dokładne dane pradziadków i prapradziadków. Poszukuję wszystkich o nazwisku Palicki, Palicka,którzy urodzili się w okolicach Snowidowa powiat Grodzisk Wielk. Mój pradziadek urodził się 29.09.1870r. w Snowidowie. Jego rodzice, o których nic nie wiem to Maria i Jan Paliccy. Może mi pomożecie? Blisko Snowidowa jest też Granowo, Opalenica. Snowidowo to parafia w Ptaszkowie. Może ktoś badał te tereny i będzie chciał udostępnić informacje. Pozdrawiam


Witam,
Sprawdź , bazę ślubów z Wielkopolski Poznań Project 1835-84 .
Występuje Joannes Palicki , Marianna Schule - Opalenica .
Pozdrawiam,
Janek :D

_________________
Jan Czesław Jarzyński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2008, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
Witaj Janku. Ja już sprawdziłam śluby i są to na 95% pradziadki. Pozdrawiam cię serdecznie i napiszę do ciebie na skype. Buziaki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 09:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Tamaro, przeglądając wczoraj w Archiwum Archid. Opalenicę, sprawdziłam Twoich Palickich i znalazłam bardziej szczegółowe dane.
Rodzice Jana to Franciszek i Magdalena z miejscowości Suswidowo (tak to odczytałam :oops: ), a rodzice Marianny to Michał i Veronica Schulc z Terespotockich Olędrów.
Świadkowie:
Ludovicus Hemerling (Terespotockie)
Adalbertus Gawłowski (Wojnowice)
Laurentius Schulc (Urbanowo).

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
Basia dzięki jak ja się tobie odwdzięczę?????? Miałaś w ręku dokumenty, które dla mnie są takie ważne są częścią historii mojej rodziny.Zawsze możesz na mnie liczyć jeżeli masz korzenie tutaj na pomorzu.Czy ty masz jeszcze dostęp do tych danych?Jak je zdobyłaś? Może w tych dokumentach występują jacyś inni Paliccy i czy są tam jakieś daty? Pozdrawiam Tamara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 11:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
To jeszcze raz ja. Miałam troszkę danych o rodzinie Schulc i Hemmerling ale nie byłam pewna czy mogę powiązać te dwie gałęzie z Palickimi? Dzięki tobie Basiu zrobiłam krok milowy w przeszłość. Teraz oprócz Palickich będę poszukiwać jeszcze Schulców i Hemmerlingów no i miejscowości Terespotockie Olędry. Nie spodziewałam się , że tak rewelacyjnie będzie mi szło rozpracowanie tej Wielkopolskiej części mojej rodziny i , że ktoś mi będzie aż tak w tym pomagał.
W Wielkopolskim Towarzystwie Genealogicznym jednak są wspaniałe osoby i podchodzące profesjonalnie do odszukiwania korzeni i nie tylko swoich-dziękuję wszystkim za pomoc.
Nie mam jeszcze wielu dat urodzenia , śmierci tych o których już coś wiem, nie wiem czym zajmowali się w swoim życiu moi przodkowie, jeszcze mam wiele pustych miejsc w drzewie genealogicznym ale coraz bardziej czuje się dumna z siebie i czuję, że przeszłość mojej rodziny przestaje być anonimowa- taka bez znaczenia. Życie moich przodków nabiera wymiernej wartości dla mnie i następnego pokolenia.
Teraz już wiem, że większe problemy będę miała z rodziną , której korzenie wywodzą się z Wąbrzeźna koło Grudziądza. Jakoś trudniej jest zdobyć jakiekolwiek informacje z tych terenów . Wielkopolska jest bardziej zorganizowana. Pozdrawiam was wszystkich serdecznie!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Tamaro, nie przeglądałam dokładnie Opalenicy - sprawdzałam coś dla siebie i zerknęłam na "twoje" znając dokładnie namiary, które podałaś. W Poznan-Project wielokrotnie występuje nazwisko Palicki w Opalenicy. Zastanawia mnie wpis nr 21 w 1834 - to może być ojciec Jana (daty się zgadzają, choć imię żony nie)
Należałoby przejrzeć całą Opalenicę - jest tego sporo w Archiwum Archid. w Poznaniu. Zajrzyj do bazy danych Archiwum http://www.aap.poznan.pl/archiwum.php
Cieszę się, że mogłam pomóc :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 14:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
Basiu posłuchałam twojej rady i przeglądałam przed chwilą całą bazę AA w Poznaniu. Mam pytanie może wiesz czy z Archiwum Archid. Poznań mogę sprowadzić i oglądać mikrofilmy w Gdańsku? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Tamaro - z tego co wiem, to niestety nie ma takiej możliwości.

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Witam
Posiadam akt ślubu z roku 1868,panna młoda to Karolina Palicka z Kurowa(miejscowość pod Grodziskiem Wlkp).Karolina to córka Jana Palickiego alias Polus i Doroty Sommerfeld,urodziła się 30.04.1847 w Kurowie.
Pan młody Józef Pierzyński syn Franciszka i Teresy z Dyderskich ur.24.02.1842 w Opalenicy
Świadkowie Józef Lange,Antoni Hemmerling obaj z Potockich Olędrów.
W Poznań Project
Parafia katolicka Opalenica [Opalenitza], wpis 20 / 1836
Antonius Hemmerling (25) ojciec: Laurentius, matka: Eleonora Golsche
Magdalena Heygenbarth (23) ojciec: Adalbertus, matka: Veronica Dyderska
W akcie chrztu Karoliny matką chrzestna była Julianna Lange z miejscowości Potockie Kolędy(prawdopodobnie żona Józefa)

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2014, 17:58 
Offline

Dołączył(a): 01 maja 2014, 12:40
Posty: 1
witam.poszukuję Palickich, Świtalskich z okolic Chodzieży ,Kcyni


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2021, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 21:18
Posty: 19
Lokalizacja: Gdańsk
Założyłam ten wątek w 2008r. Obecnie posiadam dużo większą wiedzę o tym rodzie. Najstarszy przeze mnie odnaleziony przedstawiciel nazywał się Jacobus Paluch i zmarł 18.03.1737r. w Sędzinku. Jego małżonka to Hedvigis Paluch. W kolejnych latach nazwisko Paluch ( jedno z najstarszych w Polsce) zmieniło się w Paluszczak / Paluszak a na przełomie XVIII i XIX wieku w Palicki/ Palicka/Paliccy. Paliccy mocno się rozgałęzili i część z nich żyła w Opalenicy, część w Jastrzębnikach i część, z której ja pochodzę w Snowidowie i w XIX-XX wieku Kurowie. Część Paluszaków również przeniosła się do Sędzin lub Duszników.
Paluchy/ Paluszaki /Paluszczaki/ Paliccy łączyli się z rodami: Hemmerling (Heammerling), Hegenbarth (Heygenbarth), Schulz (Szulc), Vogel, Wejmann (Weymann) , Obst, Adamczak, Kosiccy, Rura, Gutsche, Jarzyński/ Jarzyńska, Hoffmann, Maniecki.

Prawdopodobnie ród Paluchów wywodzi się z Szamotuł (XVII wiek).
Duża część Paluszaków/ Palickich łączyła się z rodzinami z Terespotockich Olędrów.

Proszę o kontakt z osobami, których interesuje badanie właśnie tych nazwisk i wspólne poszukiwanie korzeni.
Jeżeli ktoś jest w posiadaniu spisu majątków, spisu dusz i innych spisów lub dokumentów związanych z miejscowościami Sędzinko, Snowidowo, Terespotockie O. będę wdzięczna o udostępnienie. Każda wiedza się przyda.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów genealogii Tamara


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL