Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 cze 2021, 15:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 maja 2021, 14:44 

henry
Cytuj:
ja mam 8 GB RAM/DDR- i lata bez problemu

ja mam 16 GB RAM, Ryzena 5 i też mnie szlag jasny trafia jak mam powiększać,
niech mi ktoś powie dlaczego nowa wyszukiwarka nie wyszukuje oczywistych treści :(
wpisuję "parafia katolicka xxx" i wyskakują mi różne rzeczy kompletnie z tym nie powiązane,

poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

PostNapisane: 26 maja 2021, 20:59 
Site Admin

skała napisał(a):
Zrobiłem proste narzędzie, które pozwala podejrzeć numery skanów - jedyna wada jest taka, że trzeba za każdym razem kliknąć w zakładkę, aby wyświetlić numery.

Poprawiłem błąd, przez który numery nie wyświetlały się w niektórych jednostkach z małą liczbą skanów. Jeśli skrypt sam się nie zaktualizuje, należy kliknąć w zakładkę prawym klawiszem i do adresu wewnątrz kodu dopisać na końcu znak zapytania oraz losową wartość, np.:
https://skalecki.net/szwa/scannumbers.js?1

Pozdrawiam
Piotr

PostNapisane: 26 maja 2021, 21:01 
Site Admin

skała napisał(a):
skała napisał(a):
Zrobiłem proste narzędzie, które pozwala podejrzeć numery skanów - jedyna wada jest taka, że trzeba za każdym razem kliknąć w zakładkę, aby wyświetlić numery.

Poprawiłem błąd, przez który numery nie wyświetlały się w niektórych jednostkach z małą liczbą skanów. Jeśli skrypt sam się nie zaktualizuje, należy kliknąć w zakładkę prawym klawiszem, kliknąć "Edytuj" i do adresu wewnątrz kodu dopisać na końcu znak zapytania oraz losową wartość, np.:
https://skalecki.net/szwa/scannumbers.js?1

Sam często tego używam, ale przymierzam się do wtyczki dla Chrome, która uprości to zadanie oraz doda kilka innych usprawnień do SzwA.

Pozdrawiam
Piotr

PostNapisane: 01 cze 2021, 11:19 

Dostałem odpowiedź na przesłane e-mailem zgłoszenie problemów:

Kod:
Dziękuję za przesłanie uwag do działania serwisu szukajwarchiwach.gov.pl.

W tym roku planujemy prace programistyczne, dzięki którym zostanie wprowadzona m.in. możliwość blokady powiększenia i jasności w ustawieniach skanów, co powinno zmniejszyć uciążliwości związane z powiększaniem kopii cyfrowych. Ponadto na stronie jednostek pod skanem będzie widoczny jego numer.

PostNapisane: 02 cze 2021, 20:19 

Częściowo działa przekierowanie ze starych linków- taki pierwszy lepszy przykład: https://szukajwarchiwach.pl/53/3361/0/- ... G1a7oXA2SQ
Paweł Otulakowski

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1