Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 lis 2022, 06:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 459 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 maja 2022, 13:31 

Dzień dobry
Grób jest ale ...potrzenych będzie kilku atletow. Proszę na pw podać adres mailowy lub telefon to wytłumaczę w czym problem.
Pozdrawiam
Janka Król

PostNapisane: 05 maja 2022, 07:17 

Bardzo dziękuję, Pani Janko, już mam od Pani namiar na grób. Kiedyś czytałam jakiś spis i był dopisek przy osobie , że leży też w tym grobie ktoś nieznany. Wiem , że Walentyna Weichert miała dwóję dzieci , które zmarły w 1924 i 1928. Czy to można sprawdzić w księgach kościelnycj?
Pozdrawiam

PostNapisane: 05 maja 2022, 08:16 

Dzień dobry
jak pisał X. Jan M. Musielak "Księga zmarłych z lat trzydziestych parafii Zmartwychwstania Pańskiego dostępna jest w CAAP."

Pozdrawiam
Janka

PostNapisane: 01 lis 2022, 19:27 

Zbiórka na utrzymanie Cmentarza

poszukuję: Wietrzykowski, Chmiel, Dąbek, Wyzuj, Biniasz, Gibowski, Sławek

PostNapisane: 18 lis 2022, 17:25 

Dzisiaj na stronie Geopozu sprawdzałem lokalizację kilku grobów z cmentarza przy ul.Samotnej. Okazało się, że zmieniono opis dotyczący lokalizacji na następujący: kwatera 0 / rząd 0 / miejsce 0.
Sprawdzałem wyłącznie groby nieoznakowane.
Wcześniej podawano lokalizację wg zestawienia dostępnego w opracowaniach WTG Gniazdo.
Czy ktoś wie na ten temat cos więcej ?

PostNapisane: 18 lis 2022, 19:41 

Może się mylę, ale groby po których nie pozostały przynajmniej ślady nagrobków zawsze były kwatera 0 / rząd 0 / miejsce 0.

Przypuszczam że jest to problem techniczny.
Przy braku naniesionego na mapie punktu odniesienia w terenie (czyli przynajmniej śladu nagrobka) nie ma na mapie lokalizacji do którego wyszukiwarka mogłaby się odwołać.

Pozostaje skorzystać z opracowania Janki Król, dalej korzystając z naniesionych nagrobków na mapach Geopozu próbować lokalizować betonowe płyty z numerami.

Nie jest to łatwe, pomoże gruby i sztywny drut do poszukiwania ukrytych pod ziemią betonowych numerów, solidna łopatka, twarda plastikowa szczotka i butelka z wodą aby dało się odczytać numer.

PostNapisane: 18 lis 2022, 20:22 

TomekD napisał(a):
Może się mylę, ale groby po których nie pozostały przynajmniej ślady nagrobków zawsze były kwatera 0 / rząd 0 / miejsce 0.
Przypuszczam że jest to problem techniczny.
Przy braku naniesionego na mapie punktu odniesienia w terenie (czyli przynajmniej śladu nagrobka) nie ma na mapie lokalizacji do którego wyszukiwarka mogłaby się odwołać.

Jestem absolutnie pewien, że w wyszukiwarce były podane dane dotyczące lokalizacji konkretnego grobu, brak było jedynie odwzorowania na mapie. Prawda jest taka, ze nie wszyscy znają opracowanie Janki Król. Możliwe, że zaprzestaną poszukiwań i zaczną składać znicze w miejscu oznaczonym jako 0-0-0, czyli pod obeliskiem.

PostNapisane: 18 lis 2022, 21:28 

Czy w latach niemieckiej okupacji na Samotnej, aż do ostatnich pochówków prawdopodobnie:
- cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego (do +/- 17-09-1941)
- cmentarz św. Trójcy (do 26-06-1941)
vide: viewtopic.php?p=187975#p187594
nadal były umieszczane betonowe bloczki z numerami grobów ?

Czy udało się komuś z powodzeniem bloczki odnaleźć na tych cmentarzach dla pochówków po wrześniu 1939 ?

PostNapisane: 19 lis 2022, 15:56 

Tomek,
Tak. Chocby grob moich Pradziadkow posiada dwie kamienne tablice z numerami, z lat wojennych, 1940 i 1941. Obok grob Szczepana Nowaka z 1941 takze ma tabliczke kamienna.
Na czesci Swietej Trojcy odkopalam tablice w srodkowej czesci w nogach, grob z 1939 roku, /napisalam o tym tutaj/. Dodam, ze po odkopaniu tablica wygladala jak nowa i dalej wyglada.

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 459 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1