Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 25 wrz 2024, 11:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Burchardtowie
PostNapisane: 13 gru 2010, 22:43 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Udało mi się w AP w Paznaniu znależć moich przodków Burchardtów. Są to Paulus Burchard (ur. 1825) i Agnes z Roszaków (ur. 1827) ze Środy Wlkp. - ślub w 1851 w Środzie Wlkp. Ich synem był Antoni (1860) mąż Weroniki Feliszkowskiej (ur. 1960) z Buku - tamże ślub w 1886. Na razie są to jedyne pary na Poznan Project jakoś związane z moją rodziną. A to ze względu na to, że brakuje mi rodzeństwa zarówno Pawła jak i Antoniego. Mam pewne informacje o Franciszku Burchardzie, pochowanym wraz z żoną Stanisławą z Wylandtów w Psarach niedaleko Pniew. W ich przypadku brakuje mi miejsca urodzenia i rodzeństwa. Wśród Burchardtów mam też jakieś info o ich występowaniu w Głuszynie pod Poznaniem (najstarsze pokolenie to Stanisław 1866-1916 i Michalina zd.1868-1947 Roszyk) i Wrześnii (najstarsze pokolenie to Wilhelm i Łucja). Może ktoś coś wie o Helenie Burchardt zd. Roszczak, siostrze Edmunda Roszczaka? Szukam osób związanych z tymi nazwiskami i wymienionymi rodzinami.

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2011, 17:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2011, 22:14
Posty: 46
Cecylia Burchard i Weronika Burchard znajdują się na zbiorowej fotografii personelu redakcji i drukarni "Praca" (początek XX wieku, Poznań).

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2011, 10:59 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
To córka i matka. Obydwie mam w drzewie. Z rodzinnych wiadomości udało się stworzyć krąg najbliższych krewnych Cecylii. Brakuje mi informacji z pokolenia Weroniki (rodzeństwo) i jej rodziców (też rodzeństwo) oraz dalszych ich krewnych (kuzynostwo, wujostwo itp).

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2011, 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2011, 22:14
Posty: 46
Nie potrafiłem wysłać zdjęcia ani go umieścić na wtg więc dołączyłem do:
http://pokazywarka.pl/personel/
p.s.
Jeszcze Janek załapał się!

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2011, 20:58 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Wielkie dzięki! Fajnie poznać swoich przodków na starych zdjęciach. Pozostaje dla mnie tajemnicą postać Jana Burcharda obecnego na tym zdjęciu. W rodzinnych podaniach nie ma takiej postaci. Być może z jakiegoś powodu jest on specjalnie pominięty lub zapomniany. Może to kuzyn Cecylii? Może ktoś coś wie na jego temat? W komentarzu do zdjęcia w linku jest wspomiany Stanisław Kunz. Mam takie nazwisko w drzewie.

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2011, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Venceslaus Burchardt ur.3.8.1910 Kostrzyn akt 89
ojciec Maximilianus m. Helena Gramek
chrzestni Laurentius Burchardt zam. Środa i Rosalia Gramek zam. Jarocin

rodzice Maciej Burchart i Franciszka Twardosz zam. Strumiany par. Kostrzyn
ich dzieci Jan Nepomucen ur.1855 akt 36
Ignacy ur.1856 akt 38
Franciszek ur.1858 akt 70

Może to rodzina.

_________________
Bożena


Ostatnio edytowano 25 lut 2011, 17:01 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2011, 11:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:01
Posty: 43
Wiktor Stułów napisał(a):
Udało mi się w AP w Paznaniu znależć moich przodków Burchardtów. Są to Paulus Burchard (ur. 1825) i Agnes z Roszaków (ur. 1827) ze Środy Wlkp. - ślub w 1851 w Środzie Wlkp. Ich synem był Antoni (1860) mąż Weroniki Feliszkowskiej (ur. 1960) z Buku - tamże ślub w 1886. Na razie są to jedyne pary na Poznan Project jakoś związane z moją rodziną. A to ze względu na to, że brakuje mi rodzeństwa zarówno Pawła jak i Antoniego. Mam pewne informacje o Franciszku Burchardzie, pochowanym wraz z żoną Stanisławą z Wylandtów w Psarach niedaleko Pniew. W ich przypadku brakuje mi miejsca urodzenia i rodzeństwa. Wśród Burchardtów mam też jakieś info o ich występowaniu w Głuszynie pod Poznaniem (najstarsze pokolenie to Stanisław 1866-1916 i Michalina zd.1868-1947 Roszyk) i Wrześnii (najstarsze pokolenie to Wilhelm i Łucja). Może ktoś coś wie o Helenie Burchardt zd. Roszczak, siostrze Edmunda Roszczaka? Szukam osób związanych z tymi nazwiskami i wymienionymi rodzinami.

Witam serdecznie w Bydgoszczy przy ul.Lokietka 32 ,mieszka p.Pawel Burchard, byc moze to rodzina ,to pan przed 70 -tka Pozdrawiam Zosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2011, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2011, 22:14
Posty: 46
[quote="Wiktor Stułów ...Stanisław Kunz. Mam takie nazwisko w drzewie.[/quote]
Czy mógłbym uzyskac jakieś informacje na jego temat?

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Witam Panią, pani Zofio. Dziękuję za odpowiedź na moich Burchardtów. Nie wiem, czy doszła do Pani moja odpowiedź na p.w., ale powtórzę ją tutaj. Chętnie skontaktuję się z p. Pawłem Burchardtem. Czy oprócz adresu, który mi Pani podała, posiada Pani jakiś telefon do niego? Albo może emaila? Byłoby wówczas szybciej i wygodniej porozumieć się. Cieszyłbym się, gdyby Pani mogła Go uprzedzić, że ktoś taki, jak ja, chciałbym się z nim skontaktować, bo nie wiem, czy ten Pan życzyłby sobie takiego kontaktu i rozpisywać się na temat rodziny i przodków. pozdrawiam - Wiktor Stułów

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, 11:42
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Na wbc w "Deutsche Familiennamen...in polnischen..." autor: Behrens Eduard gdzie są nazwiska szlacheckie 18/19 wieku na str. 19 w książce (a 18 str. komp.) jest wymienione nazwisko: Burghard (poln. Burchard). Jest też nazwisko Normann na str. 37 w książce (str. 36 komp.) tez poszukiwane na forum.
Pozdrawiam - Izabella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 12:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2011, 22:14
Posty: 46
996. Henryk Burchard mieszkał w Poznaniu-Szczepankowie (listopad 1958)

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 13:04 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Widzę, że jesteś Pan zainteresowany Burchardtami. Może wymienimy się informacjami? Skąd wiadomość o Henryku ze Szczepankowa? pozdrawiam - Wiktor S.

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 13:24 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Izabella napisał(a):
Witam!
Na wbc w "Deutsche Familiennamen...in polnischen..." autor: Behrens Eduard gdzie są nazwiska szlacheckie 18/19 wieku na str. 19 w książce (a 18 str. komp.) jest wymienione nazwisko: Burghard (poln. Burchard). Jest też nazwisko Normann na str. 37 w książce (str. 36 komp.) tez poszukiwane na forum.
Pozdrawiam - Izabella


Dziękuję. Książkę namierzyłem w bibliotece na Placu Wolności w Poznaniu. Przy najbliższej wolnej chwili zajrzę tam po nią. pozdrawiam- Wiktor S.

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2011, 22:14
Posty: 46
Wiktor Stułów napisał(a):
Widzę, że jesteś Pan zainteresowany Burchardtami. Może wymienimy się informacjami? Skąd wiadomość o Henryku ze Szczepankowa? pozdrawiam - Wiktor S.

Nie szczególnie. Zwyczajnie przekazałem to co wiem na ich temat. Interesuje mnie historia.
Napotykam więc różne nazwiska. Henryka znalazłem w jakimś rejestrze kupionym za grosze w sklepie ze starzyzną. Jest tam ponad 1000 nazwisk.
pozdrawiam

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2011, 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2011, 22:14
Posty: 46
Na http://pokazywarka.pl/m6mtb9-2/ znajdują się fotografie stron z rejestru usług
pewnej firmy z końca lat 50-tych.
To garbarnia i farbiarnia futer. Poznań ul.Mokra 17a.
Większość klientów łączy fakt posiadania futra lub kożucha.
W latach pięćdziesiątych był to wyznacznik pewnego statusu społecznego. :wink:
Tutaj spośród tysiąca innych odznalazłem Szczepana B.
Obrazek
pozrawiam

_________________
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2011, 09:11 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Witam
1874
Julianna Seide z domu Burchart, akt nr 3
http://szukajwarchiwach.pl/53/1888/0/1/ ... RoC0YyPhSQ
Pozdrawiam Marianna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2012, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Strzelno
W roku 1836 w Strzelnie ochrzczono Franciszka Wawrzyńca Maximiliana urodzonego w Strzelnie w grudniu 1835 z rodziców: Jan Jamrowski? Intendont et Woyt i Filipina Charlota Burchard, chrzestni: Fridericus v. d Goltz? Generosus i Aurelia Aurora? Kintte?

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2012, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
gen napisał(a):
[quote="Wiktor Stułów ...Stanisław Kunz. Mam takie nazwisko w drzewie.

Czy mógłbym uzyskac jakieś informacje na jego temat?[/quote]
Witam ,w moim drzewie mam Michaela Kunc ur 1871 zona Ewa Kobus ur 1874 ojciec Sebastianus matka Josepha Sztuk slubowali w roku 1894 w Ilowcu kolo Sremu,moze to rodzina ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2012, 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
Witam,
W spisie z 1929 znalazłam:
Królowa Wola Tytoniowe wyroby Burchart B.
str.1987
http://data.jewishgen.org/jri-pl/1929/1929top1727.htm

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL